Tylko jeden może zostać Autarchą.

Autarcha przeznaczona jest dla dwóch graczy, gdzie każdy z nich dowodzi własną armią urozmaiconą o różnorodne jednostki: piechotę, wojska pancerne, artylerię, saperów, fabryki i sztab generalny. Reszta zależy tylko i wyłącznie od wyobraźni i umiejętności graczy, bowiem rozgrywka może potoczyć się na tysiące sposobów.

Stworzyliśmy Autarchę tak, by stanowiła jak najlepszy symulator pola bitwy, Generale.

W tej grze nie licz na to, że obejdzie się bez myślenia. Jednostki atakują i poruszają się w określony sposób. Możesz przemieszczać je w formacjach, flankować przeciwnika, czy zachodzić go od pleców. Atakuj piechotą, flankuj wojskami pancernymi i wesprzyj się artylerią. Tylko nie zapomnij przewidzieć ruchów przeciwnika, bo może się okazać, że wykorzysta teren lepiej od Ciebie. Tak, regiony w których walczysz też mają znaczenie. Możesz wykorzystać las, zająć miasto, lub wysadzić tory, by przeciwnik nie mógł się do Ciebie dostać. Wszystko po to, by każda rozgrywka w Autarchę była niepowtarzalna.

"Pieniądz jest nerwem wojny." - Cyceron

Przejmuj terytorium, by zdobywać pieniądze. Zdobywaj pieniądze, by umacniać swoje wojska i dobudowywać jednostki. Buduj jednostki, by zabezpieczać teren i dokonać ataku ostatecznego. Niech tamci trafią tam, gdzie ich miejsce!

Na co czekasz?